05.10.2023

Чим індустріальні шини відрізняються від сільськогосподарських?

На перший погляд індустріальні шини і сільгосп шини не мають очевидних відмінних ознак. Першочергова причина — в співпадаючих розмірах. Але в той же час сільськогосподарська гума на порядок дешевше індустріальної. Тому у людей, які не вникають на відміну, виникає природне бажання: заощадити, купивши, наприклад, на навантажувач гуму, призначену для польового трактора. Однак це той випадок, коли за « тупість » доведеться переплачувати. І ось чому.

Ключові експлуатаційні характеристики шин для індустріальної техніки — готовність до роботи в важких умовах. Від такої гуми потрібно збільшений міцності запас, витривалість — набагато вище, ніж від гуми, яка експлуатується на м’якому грунті. Для сільгоспшин головною характеристикою є не витривалість, а надійність зчеплення з в’язкою грунтом і мінімальної шкоди для верхнього родючого шару. І це тільки головна відмінність.

Принципи виробництва різної гуми

Виготовляють шини різного призначення, використовуючи абсолютно різнлі комбінації компонентів. У кожного варіанту матеріалів — свої характеристики і властивості. І кожна з комбінацій — оптимальна тільки для експлуатаційних характеристик спеціалізованих шин. В інших умовах властивості матеріалів будуть нівельовані.

Для прикладу: при виробництві індустріальних шин переважно застосовують штучний каучук з набором різних добавок. Їх кількість і склад — завдання виробників, і одночасно — корпоративна таємниця. Кожну вдалу комбінацію компанії тримають в секреті. В цілому зусилля спрямовані на збільшення міцності продукції і зростання готовності до високих навантажень. Готова гума витримує агресивний вплив поганого дорожнього покриття. Щоб досягти таких характеристик, одного каучуку недостатньо ( навіть з унікальним складом ). Тому в промислових шинах використовують шар прогумованого сталевого корду. Він розташований під шаром протектора і служить каркасом — зміцнює елементом шини для промислової техніки.

Завдання, які ставлять перед собою виробники сільськогосподарської гуми, зовсім інші. Зносостійкість і міцність в цьому випадку — не головні критерії. Ними жертвують на догоду якісному зчеплення з грунтом і мінімального впливу на поверхню. Якщо на сільгоспмашину встановити промислові шини, вони моментально перетворять родючу землю в висушену поверхню кар’єра. Вирощувати що-небудь на ній буде вже неможливо.

Чим різна гума відрізняється зовні?

Найбільш очевидна візуальна різниця — в протекторному малюнку, який відрізняється у сільгосп і індустріальної гуми. У протекторах для с / г гуми найчастіше використовують малюнки двох типів: « ялинка » ( добре зчіплюються з поверхнею, використовуються для тягових машин ) і « ручок » ( мінімально впливають на грунт, застосовуються переважно для причепів ). Найпоширеніший тип протектора для індустріальної техніки — Z-образний. Але в цілому вибір малюнків вельми широкий.

властивості шин

Показник індексу навантаження шини непомітний зовні, але значно впливає на характеристики гуми різних типів. Індустріальні вироби підготовлені до більш високих навантажень, на відміну від польових. Якщо промислову техніку з міркувань економії взути в с / г шини, вони лопнуть практично в перший же день від стандартної експлуатаційного навантаження. Мало того — є великий ризик пошкодження ходової частини машини. Можна уявити, у скільки обійдеться компенсація такої « економії »: заміна гуми, ремонт і збитки через простою.

Принципи ціноутворення індустріальних і сільгосп шин. Чому перші дорожче?

Промислова гума набагато дорожче сільськогосподарської через ускладненою виробничої технології. Виробництво гуми для таких шин коштує дорого і займає значну частину собівартості продукції. Виробничий процес включає набагато більше операцій і більш складний технологічно. На одну шину йде більше матеріалів ( в порівнянні з сільгосп гумою ). Ціна сировини вище, так як до нього пред’явлені більш високі експлуатаційні вимоги. Нарешті, в процесі виробництва промислових шин заплановано велику кількість тестів і випробувань перед тим, як вони потраплять в масовий продаж. А це теж впливає на ціну.

Взаємозамінюваність чи індустріальна і сільгосп гума?

Якщо розглянути всі попередні аргументи, відповідь стає очевидним: взаємну заміну сільськогосподарських і промислових шин проводити категорично заборонено. С / г гума на індустріальній техніці не принесе економії. Промислові шини на сільгоспмашинах не забезпечать очікуваних експлуатаційних характеристик. Для кожного типу техніки потрібно підбирати спеціалізовану гуму. Благо, асортимент сучасних виробників дозволяє зробити це в тому числі і з точки зору « ціни-якості ».